У лютому 2022 року Росія запустила в космос супутник, призначений для тестування компонентів потенційної протисупутникової зброї, яка може нести ядерний пристрій. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на анонімних американських чиновників.
Видання повідомляє, що в лютому 2022 року за кілька тижнів до вторгнення Росії в Україну, РФ запустила в космос дослідницький апарат “Космос-2553”.
Цей супутник, за словами американських чиновників, призначений для тестування компонентів потенційної протисупутникової зброї, яка може нести ядерний пристрій.
За словами джерел, “Космос-2553” не несе ядерної зброї, але американські чиновники кажуть, що на ньому є неядерні компоненти нової російської системи озброєнь.
Ця зброя, у разі її розгортання, дасть Москві можливість знищити за допомогою ядерного вибуху сотні супутників на низькій навколоземній орбіті “в тій частині космосу, де домінують апарати уряду США і компанії SpaceX”.
Один співрозмовник видання назвав супутник “прототипом” зброї, але інші кажуть, що російська програма не просунулася так далеко. “Космос-2553” досі рухається навколо Землі по “незвичайній орбіті”.
Останніми місяцями в адміністрації президента США Джо Байдена, Конгресі занепокоєнні російською ядерною протисупутниковою програмою.
Про запуск цього супутника повідомляли в Міноборони Росії і в “Роскосмосі”, проте про призначення супутника в релізах говорилося мало – тільки що він оснащений системами для відпрацювання “в умовах впливу радіації і важких заряджених частинок”.
Співрозмовники видання вважають твердження російської сторони про мету запуску апарату неправдоподібними і заявляють, що його запущено в рамках російської ядерної антисупутникової програми.
Раніше повідомлялося, що відповідальність за хакерську атаку інфраструктуру мобільного оператора “Київстар” взяли на себе кіберзлочинці з російського угруповання “Солнцепек”.