
Китай та росія перехоплюють у США лідерство в ядерній енергетиці. Країни розширюють свої внутрішні потужності, експортують ядерні технології та будують атомні електростанції в різних країнах з економікою, що розвивається. Про це повідомляє агентство Foreign Affairs.
«Атомна енергетика довгий час вважалася ризикованою через серйозні аварії та перевитрати бюджету, що перешкоджало її широкомасштабному впровадженню. Але протягом останнього десятиліття ядерна енергетика повертається завдяки розробці малих модульних реакторів», – зазначили аналітики.
У агентстві також розповіли, що наразі рф є світовим лідером із будівництва атомних електростанцій. Її державна атомна енергетична корпорація «Росатом» будує шість нових внутрішніх реакторів і допомагає будувати 19 реакторів у шести зарубіжних країнах. Зокрема в Конго та Узбекистані.
Водночас за останні десять років Китай підписав контракти на допомогу в будівництві дев’яти реакторів у чотирьох країнах, зберігаючи безпрецедентні темпи розширення своєї вітчизняної атомної промисловості.
«Сполучені Штати колись домінували в розвитку ядерних технологій. Але приблизно з 1970-х років вона поступилася лідерством через спротив громадськості, зростання витрат і проблеми з регулюванням», – наголосили в Foreign Affairs.
За даними агентства, Китай та росія вже використовують свої інвестиції в ядерну енергетику за кордоном, щоб поглибити економічний і політичний вплив на країни, які купують їхні технології.
Раніше повідомлялося, що представники Білого дому в приватних розмовах підтвердили європейським країнам, що США не планують відмовлятися від «ядерної парасольки» над ЄС.