Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, в якій вимагають, щоб ЄС працював над початком переговорів про членство України в блоці. Президент Володимир Зеленський вважає, що цього року мають зникнути всі перепони для початку переговорів.
У Європарламенті наголошують, що вступ у ЄС – це процес, що ґрунтується на заслугах, що включає дотримання відповідних процедур, а також виконання повʼязаних із ЄС реформ та критеріїв вступу. Депутати також закликають українську владу якнайшвидше провести суттєві реформи, щоб привести країну у відповідність до критеріїв членства в ЄС.
Європарламент закликає держави-члени ЄС збільшити і прискорити свою військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також необхідну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку.
Європарламент вважає, що держави-члени якнайшвидше мають прийняти десятий пакет санкцій проти Москви і постійно й активно пропонувати нові сектори та осіб для обмежень. Парламент пропонує запровадити санкції щодо таких компаній, як «Лукойл» та «Росатом», які все ще присутні на ринку ЄС. Посадовці, причетні до широкого спектру незаконних дій, включаючи насильницькі депортації та проведення фальшивих референдумів на окупованій території України, також мають бути піддані санкціям.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що до кінця 2023 року Україна хоче бути готовою до переговорів про вступ, а до кінця 2024 року – готовою до членства в ЄС.
Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.
17 червня Єврокомісія рекомендувала визнати європейську перспективу України та надати їй статус кандидата на вступ до спільноти. Лідери країн ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові на саміті Європейської ради 23 червня 2022 року.