Латвія першою в світі визнала Росію спонсором тероризму

Латвійський сейм погодив заяву про оголошення Росії країною – спонсором тероризму і закликав ЄС негайно призупинити видачу віз росіянам і білорусам. Про це повідомляє сайт сейму у четвер, 11 серпня.

Депутати зазначили, що протягом багатьох років Росія по-різному – безпосередньо й опосередковано – підтримувала і фінансувала терористичні режими й організації. У заяві згадано про постачання зброї режиму Башара Асада в Сирії, про отруєння родини Скрипалів у Великобританії, про збитий літак рейсу МН-17 на Донбасі.

У заяві сейму наголошено, що зараз “Росія цілеспрямовано використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і Збройні сили, паралізувати здатність України діяти, щоб окупувати її територію”. 

“Сейм визнає тероризмом насильство Росії над цивільним населенням, яке вона здійснює задля досягнення політичних цілей, а Росію – державою, що підтримує тероризм, і закликає інші країни висловити таку саму думку”, – йдеться у заяві. 

Депутати сейму Латвії “категорично засуджують військову агресію Росії та масштабне вторгнення в Україну, яке здійснюється за підтримки і за участю білоруського режиму”. 

Також депутати закликають “євроатлантичну спільноту і її партнерів терміново якнайширше запровадити всеохопні санкції проти РФ”.